Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wybory na prezydenta Chełma. Fisz kontra Banaszek. Kto z kim w koalicji?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 22 października 2018 r. o 14:11 Powrót do artykułu
Nie rozumiem ludzi, którzy uważają, że wyjazd z Chełma automatycznie przekreśla go jako Chełmianina. Ja mieszkam na południu Niemiec, pracowałem w odległym mieście, studiowałem poza miastem i nigdy nie wypierałem się, i nie wypieram bycia Chełmianinem. Czego zazdroszczę znajomemu z Niemiec? On mógł głosować korespondencyjnie, a ja nie. A wydać 1200zł na paliwo, by oddać głos... Tak, to jest dylemat osób pracujących zagranicą. A chciałbym, by moje miasto poszło wreszcie ostro do przodu. Jeszcze niedawno głosowałem za niezależną kandydatką Agatą Fisz. I powtórnie bym na nią zagłosował, gdyby... chciała wykorzystać dane szanse rozwoju. Dlaczego nie skorzystała z programu Mieszkanie+? Tak ciężko wskazać miejsce lub wykupić odpowiedni teren? Rząd buduje gratis. Gdyby to UE robiła, to dawno byłaby zaszczuta w "niezależnych" mediach za nieudolność. Jak Chełmianie mają pozostać w mieście bez perspektyw? Pani Agato proszę powrócić do swych dawnych ideałów "Po pierwsze człowiek, a nie interes partii". Nikt nie powiedział, że musi pani stać po stronie Totalnej Opozycji w myśl zasady "Nie, bo nie.". Ja też miałem alergię na PiS (na niektorych jego członków nadal mam). Obecnie przekonuje mnie ich polityka prospołeczna, z którą zawsze panią utorżsamiałem. Trzeba przyznać, że dzielnie walczyła... podkreślę wyraz WALCZYŁA o środki na remont wiaduktu, rozpoczęte remonty ul. Lubelskiej i ul. Rejowieckiej. Nikt jej tego nie dał na tacy. Wybudowanie Aquaparku to był strzał w DZIESIĄTKĘ. Wreszcie nie trzeba jeździć z dzieckiem do jeszcze niedawna mniejszego Zamościa. Nie rozumiem zawiści wobec tego budynku. Proszę pójść, skorzystać, a później skomentować. Mam nadzieję, że w końcu powstanie w Chełmie Galeria Handlowa, a co najmniej dwie. Bo pieniążki omijają nas od lat szerokim strumieniem. Po co Ukraincy i mieszkańcy Chełma mają zostawiać dienki, czy pieniążki w Zamościu (PiS) i Lublinie(PO). Ktoś kto naiwnie wierzy, że jak nie będzie Galerii, to pójdzie na bazar, by kupić kicz? To tak jakby twierdzić, że ktoś kto ma kasę na PlayStation kupi chiński kicz. Niestety te pieniądze wypływają naprawdę szerokim strumieniem z miasta, no i Ukraincy też nie mają gdzie zostawić pieniążków. Oni też przekonali się, że oryginalny Adidas to lata wygodnego noszenia, a nie udawany Adidas ogólnie dostępny u nich na każdym Bazarze. Ja wiem, że niegłosując oddaję swój głos na zwyciężcę. Wiem jak ciężko przekonać się do PiSu. Ale po cichu mam nadzieję, że Agata nie będzie odrzucać szans dawanych Chełmowi. Pani Magdalena Ogórek też zdała sobie sprawę kto bliższy jest ludziom. Trzeba też podkreślić, że ludzie z dolnych struktur SLD są tak naprawdę bardziej zbliżeni poglądami i postawą z obecną prawicą (jedyna partia, która wprowadziła pakiet socjalny?!). Pamiętam Matuszczaka, który naprawdę zasługuje na szacunek. Nie wiem po co były te pomówienia. Cóż ja mam cichą nadzieję, że PiS rozpocznie współpracę z SLD w naszym mieście. To inne SLD jak to na szczycie, które Miller zniszczył. Ta partia powinna przede wszystkim walczyć o godne życie mieszkańców, a nie byłych UBeków. Inaczej będzie coraz więcej emigrantów. A jak tu (w Niemczech, Anglii...) urodzi się dziecko, to już nigdy nie będzie powrotu do kraju :( Pani Agato Fisz proszę nie zaprzepaścić szansy danej młodym ludziom. Pani nie musi działać destrukcyjnie tj. PO.N Liczę na panią, bo sporo dobrego pani jednak uczyniła dla miasta.
  Dzięki pobytowin w Niemczech nie wiesz co się dzieje. Fisz jak najbardziej współpracuje z PiS, gdyż dyrektorem AQuaparku był Mirosław Czech z PiS dopóki nie został dyrektorem Oddziału GDDKiA. Chełm też bierze udział w programie mieszkanie +. Ponadto w Chełmie bez tego programu miasto pobudowało kilka bloków .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
teraz pis powinien zameldowac 15 tys. warszawiakow do wyborow i jakub gora jeszcze nie wpadli na to? :) haha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chcecie miasteczko medyczne? nie stac w kolejkach 6h do lekarzy? na sor do 8h? to Wiecie na kogo glosowac :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dwanaście lat Agaty Fisz za sterami Chełma. Dług naszego miasta wzrósł o ponad 100 000 000 zł. Gdzie się podziały te pieniądze?” Dalej prezentowane są wyliczenia dotyczące wyników finansowych miejskich spółek. „Tylko w 2017 roku straty sięgnęły: 2,25 mln zł – Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie, 1,5 mln zł – Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, 1,5 mln zł – Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych, 1,3 mln zł – Chełmskie Linie Autobusowe”. Dług Chełma, wynoszący na koniec 2017 roku ponad 149 mln zł, przekroczył w przeliczeniu na jednego mieszkańca kwotę 2 tys. zł. Taki wynik daje nam 102 miejsce na 2 478 gminy w Polsce. A więc jesteśmy niepokojąco blisko tych najbardziej zadłużonych. W kwietniu tego roku tę kwestię poruszyli radni z opozycji, gdy głosowano podczas sesji rady miasta nad uchwałą w sprawie emisji obligacji o wartości 15 mln zł. Wtedy prezydent A. Fisz odpowiedziała, że wysoko w tym zestawieniu jest też Lublin. I choć radni przekonywali, że trudno porównywać zadłużenie naszego miasta ze stolicą województwa, prezydent była innego zdania. – Obliczając zadłużenie czy to Chełma, czy Lublina, uwzględnia się te same wskaźniki. Obowiązują te same dane. Dług Lublina zbliża się do 70 proc. względem dochodów miasta, a Chełma – 46 proc. A skoro opieramy się na rankingach, to chcę powiedzieć, że nasze miasto jest liderem w województwie lubelskim w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych – odpowiedziała radnym. nowytydzien.pl/chelm-tonie/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze inwestycje typu amfiteatr są potrzebne? Nie, bo będą przynosić stratę, jak aquapark. Po drugie przyjeżdżający z Lublina/Zamościa śmieją się z naszych dróg będące w tragicznym stanie. To prawda. Po trzecie przedsiębiorcy będą ubywać ze względu na powstające molochy typu galeria / liroj marlon. To prawda zostaną sami świadczący usługi. Po czwarte gdzie te 64 tyś. zaludnienia, jak kart wydano 51 tyś. ? Prawda jest taka 1/4 wyjechała do większych miast a druga 1/4 wyjechała za granicę. Młodzi przedsiębiorcy nie przetrwają tu przy tak szybko rozwijającym się mieście w nie w tą co trzeba stronę.
 Komunikacja miejska za darmo będzie generować zyski???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego tak źle oceniacie Banaszka skoro nie dajecie mu szansy żeby pokazał co potrafi? Zmiany zawsze są potrzebne.Obecna Prezydent 12 lat na jednym stołku to i każdemu z nas by sie pomysły skończyły. Nie chodzi o żadne parite polityczne - chodzi o człowieka, o jego chęci, entuzjazm i o wiarę w rozwój regionu. Mówienie że ktoś nie jest dobrym kandydatem bo wyjechał do większego miasta jest bezpodstwane a nawet zaprzecza takim faktom jak zdobywanie doświadczenia, umiejętności i chęc powrotu z tym wszystkim do rodzinnego miasta które potrzebuje natychmiastowej pomocy. Bo tak jak ja stąd wyjechałam i nie mam po co wracać jak i tysiące innych młodych ludzi, którzy pomimo tego, że kochają Chełm to nie mają do czego tu wracać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oto co mówią w Białej Podlaskiej o prezydencie Stefaniuku z PiS: "I kogo ona przyjechała popierać? Rasowego wazeliniarza,bo on się pracy jeszcze nie nauczył.Cała kadencja zmarnowana,miasto zapuszczone i brudne.Ulice nie mają chodników,oświetlenia ,a ulice wyboiste.Metrowe chwasty rosną okragły rok,teraz tu i ówdzie wykoszone na wybory.Zieleń zamiast konserwować/ciąć i formować/ to się wycina,a z drugiej strony opowiada bajki o tzw smogu,a tj dym i mgła/dymga/.Aleja Jana Pawła jest w opłakanym stanie,ale pomnikiem prezydenckim na dawnym wc prezydencik może się pochwalić.Identycznie jak w byłym ZSRR wszędzie stał pomnik Lenina.Jak go mieszkańcy wybiorą, to będzie następny pomnik przy UM,bo postument już postawili. Obrzydzenie bierze na obraz Białej,a przecież może być piekna,tylko trzeba gospodarza ,a nie pajaca!"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niekompetentna dyletantka feminazistowska szechterowa jewroidiotka tow.Fisz (SLD) to ZDECYDOWANIE NAJGORSZY prezydent w historii naszego starego polskiego Chełma!! - przez 12 lat dług wzrósł aż do 200 mln zł,a ubyło 10 tys.mieszkańców, SLDowsko-ukraińskie mafie (jak mafie czyscicieli kamienic tow.Bufetowej)...***s://***nowytydzien.pl/chelm-tonie/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego tak źle oceniacie Banaszka skoro nie dajecie mu szansy żeby pokazał co potrafi? Zmiany zawsze są potrzebne.Obecna Prezydent 12 lat na jednym stołku to i każdemu z nas by sie pomysły skończyły. Nie chodzi o żadne parite polityczne - chodzi o człowieka, o jego chęci, entuzjazm i o wiarę w rozwój regionu. Mówienie że ktoś nie jest dobrym kandydatem bo wyjechał do większego miasta jest bezpodstwane a nawet zaprzecza takim faktom jak zdobywanie doświadczenia, umiejętności i chęc powrotu z tym wszystkim do rodzinnego miasta które potrzebuje natychmiastowej pomocy. Bo tak jak ja stąd wyjechałam i nie mam po co wracać jak i tysiące innych młodych ludzi, którzy pomimo tego, że kochają Chełm to nie mają do czego tu wracać.
 Uczyć sie należy w szkołach, nie na żywym organizmie miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niekompetentna dyletantka feminazistowska szechterowa jewroidiotka tow.Fisz (SLD) to ZDECYDOWANIE NAJGORSZY prezydent w historii naszego starego polskiego Chełma!! - przez 12 lat dług wzrósł aż do 200 mln zł,a ubyło 10 tys.mieszkańców, SLDowsko-ukraińskie mafie (jak mafie czyscicieli kamienic tow.Bufetowej)...***s://***nowytydzien.pl/chelm-tonie/
 Ale sie fachowiec znalzł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...